| erichlemny a întrebat:

Buna ziua
Sunt in clasa a 8-a si stiu ca este in iunie examen. insa am auzit ca trebuie facut nu stiu ce inscrieri cu coduri pe licee. imi explica ce este si cum se face?

2 răspunsuri:
| Carlitaaa0511 a răspuns:

Dupa ce se afișează rezultatele examenului te vei duce cu un părinte la școala si vei completa o lista cu niște licee, trebuie sa alegi mai multe licee si vei fi repartizat la liceul pentru care ai medie sa intri. Succes :*.

| QueenStore a răspuns:

Din cate stiu, trebuie sa iti dea de la scoala un carnet cu liceele din apropierea locului in care stau si au acolo si niste coduri. Dar cand le veti primi, sigur va va explica cine vi le va da. Succes la examen!