| BudescuBogdan a întrebat:

Sunt interesat să mă duc la FEAA Iași, la specializarea Economia comerțului, turismului și a serviciilor. Credeți că e un profil ok, de viitor? M-ar interesa cât durează un curs și câteva cursuri aș avea într-o zi. Că aș vrea să si muncesc între timp și ca să știu cum sa îmi organizez timpul. Mulțumesc anticipat și rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| Lucian4 a răspuns:

Economia si serviccile vor fii mereu de viitor. un curs la facultate dureaza 2 ore. dupa ce vei afla orarul tau de la facultate te vei putea angaja in functie de el. nu-ti organizez timpul dupa comentaiile altora privind orarul...

5 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Cu placere

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu, nu e ok. Cite locuri de munca vezi tu in domeniu? Daca tot vrei sa arunci bani si timp pe o facultate, ia si uita-te pe site-urile de joburi si vezi ce si mai ales CITE joburi cu studii superioare sunt disponibile. Apoi gindeste-te citi absolventi produce facultatea pe care vrei sa o termini. Si dupa aia da-ti trei palme.

| Buleala89 a răspuns:

FEAA e o facultate care scoate mii de studentii un numar care depaseste cererea cei din frunte mereu vor gasi ceva de lucru dar daca abia treci anul slabe sanse. Daca te intereseaza intra pe site-ul lor descarca un orar si vezi exact de obicei ai cursuri (obtionale doar se preda) seminarii/proiecte/laboratoare (obligatorii abs se platesc sau recupereaza)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Buleala89):

Cei din frunte? Hai sa iti spun una adevarata cu "cei din frunte". La o oarecare firma vine la interviu un lider de-asta de-al tau. Sef de promotie, miezul miezului. Boul nu era in stare sa faca diferenta intre persoana fizica si persoana juridica.