| Valeriozu a întrebat:

Buna ziua TPU.Am auzit de "Facultatea de Inginerie Aerospatiala" si m-ar interesa daca dupa terminarea facultatii ce servici mai exact as putea gasi sau mai important daca se pot gasi loc de munca in domeniu, sa nu ajung un "Somer de Lux". Astept raspuns si dau funda.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Te angajează Gabriela Cristea, în emisiunea ei "Te vreau lângă mine", am văzut că în jurul ei se perindă doar absolvenții ingineriei aerospațiale.hee hee
Ca să știi ceva sigur, dă un telefon la facultatea de profil (cred că-i în cadrul Politehnicii), pentru a afla avantajele/ dezavantajele specializării. Și șansele de angajare în domeniu. Oricum, gândește-te bine, nu te avânta cu ochii închiși la acea facultate, amăgit fiind de rezonanța spectaculoasă a denumirii sale.

| Valeriozu explică (pentru floresdemayo):

Clar,ma fac vedetahee hee

| floresdemayo a răspuns (pentru Valeriozu):

Și nu-i fain? : ))

| Valeriozu explică (pentru floresdemayo):

Da,dar nu cred ca am asa o mare stofa de vedeta big grin.Dar acum serios, chiar sunt curios daca e ceva de facultatea aia sau doar o faci sa fie facuta