| miaupispisrrrrr58 a întrebat:

TPU, am si eu o intrebare legata de Bacalaureat, am dat a doua oara si din cate am inteles daca nici de data asta nu il iau un vara trebuie sa mai dau inca odata competentele, le-am luat din prima sesiune si inca ceva acum in vara se poate schimba proba la alegere?
MULTUMESC, FUNDAAA!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai trebuie sa dai iarasi competentele, doar cele 3 materii, numai doua sau numai una, dupa caz, alegerea este a ta. Obligatoriu este da dai la materia la care nu ai luat cel putin nota 5 (daca n-ai luat).
Cred ca se poate schimba materia la alegere, mai ales daca dai la toate, dar intereseaza-te la liceul pe care l-ai terminat.