| Ana670maria a întrebat:

Buna, TPU! Am o intrebare legata de examenul de bacalaureat si v-as ruga sa-mi explicati mai multe lucruri legate de aceasta nelamurire pe care o am, deoarece s-ar putea ca multi dintre voi sa fi trecut deja prin acest examen si sa stiti mai multe informatii. Am inteles ca dupa toate probele din aceasta vara, se va mai sustine inca o data si in toamna. Intrebarea mea este: Elevii care nu au luat examenul de BAC in vara, il mai pot sustine inca o data si in toamna? Sau aceasta sesiune din toamna nu se poate aplica si pentru elevii care nu l-au luat, ci doar pentru cei care nu l-au putut sustine in vara?

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Sesiunea de toamna a BAC-ului e pentru cei care au picat în vara și pentru cei care nu au dat deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se aplică și pentru cei care nu l-au luat în sesiunea de vară. Cere informații la secretariat.