| robycv2009 a întrebat:

Bună ziua TPU, am un prieten care a terminat acum a -VIII-a, si a dat examenul la Limba Şi Literatura Română Şi crede că va lua un 3, la Matematică nu le'a dat urmează mâine să dea şi la Matematică, dacă ia un 3 şi la Mate Şi în clasele 5-8 avea mediile:
Clasa a -V-a : 6, 89
Clasa a -VI-a : 6, 70
Clasa a -VII-a : 6, 82
Clasa a -VIII-a : 7, 44
Media Admiterii de la liceul care ar dori el să intre este la profilul TEHNIC, Specializare : MECANIC, iar MEDIA ADMITERII in 2012 a fost 4, 38, acum el in 2013 poate intrat la acest profil din acel liceu? Nu este eliminat din examen sau pus să repete examenul?

Răspuns Câştigător
| T82 a răspuns:

Daca la acest liceu a intrat in 2012 cu 4, 38 are sanse sa intre tot daca ia 2 sau 3.Media generala fara evaluare ii iese cam vreo 6, 90.
Si nu nu mai repete examenul.

5 răspunsuri:
| RawBlack a răspuns:

Daca ar lua o nota mai mare de 4.50 la Matematica poate ar avea sanse sa intre la acest profilhappy. O zi placuta!

| elComandantee a răspuns:

Are şanse mari să nu intre. Depinde cât de mare e cererea. Anul acesta au fost mult mai uşoare subiectele decât anul trecut, deci ne aşteptăm la o creştere a notelor.

| Sergiu1996 a răspuns:

Pune mana pe carte, in viata mea nu am trecut de media 9, 00 si voi aveti 3 la romana, ma dati o palma...

| bloodyhell a răspuns:

La ore dorm, toata ziua ma vezi oriunde dar nu acasa invatand, sunt la o scoala plina de profesori comunisti si tot am note mai mari ca asta.Cum reuseste?

| robycv2009 explică (pentru bloodyhell):

Ce draci să îi fac dacă e retardat şi nu a învăţat laughing