| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, TPU! Câteva întrebări :
1. Care este diferența între informatică și informatică economică, și care este mai avantajoasă?
2. Observ că este un domeniu predominant masculin. O fată cum ar fi văzută?
Mulțumesc anticipat. happy

Răspuns Câştigător
| Galatz a răspuns:

1.http://www.google.ro/......http?/url

2.Frumoasa.

| Aeri a răspuns (pentru Galatz):

O fată specializată în informatică ar fi vazută frumoasă? raised eyebrows

| Galatz a răspuns (pentru Aeri):

Da.

| Aeri a răspuns (pentru Galatz):

Ok...

| Galatz a răspuns (pentru Aeri):

Vrei sa imi acorzi funda?

| Aeri a răspuns (pentru Galatz):

Mi-a folosit primul tău răspuns, însă al 2-lea nu prea m-a mulțumit.
Cu toate acestea, azi mă simt generoasă.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Informatica cuprinde in mare tot ceea ce tine de programarea calculatorului... limbaje de programare, baze de date, chiar si programare hardware (microcontrolere, robotei etc).

informatica economica se bazeaza in special pe baze de date si alte cunostince economice

2. nu e adevarat, sunt multe fete care lucreaza in doemniul IT, nu e nimic iesit din comun