| micheline19 a întrebat:

TPU! stie cineva ce pasi trebuie urmati pentru a face facultatea in franta, medicina mai exact.merci

1 răspuns:
| 23partyboy a răspuns:

Sa intri la medicina in franta e simplu, sa zicem ca intr-un an intra 1000 de persoane, dar la sf primul an de studiu se da un exam aproape imposibil asa ca din cei 1000 in anul 2 vor trece 60-70 de persoane, putini sunt francezi care se aventureaza sa faca fac acolo, iar cei ce o fac au cunostinte megasolide, crezi ca poti concura cu ei? in plus daca faci fac acolo o faci la taxa...