| AnonimDude a întrebat:

Buna ziua tuturor.Sunt elev in clasa a 6-a si in a II-lea semestru am luat 5 in teza la matematica si 10 in teza la romana.Media la matematica pe sem. 2 este 6.80 iar la romana 9.65.Cum as putea sa le spun parintilor nota in teza la mate? Stiu ca vor exista consecinte, dar nu gasesc cum sa ma adresez parintilor.Dau funda, multumesc.

1 răspuns:
| furrball a răspuns:

Te duci si le zici pur si simplu...nota, ca e 5 sau ca e 10, tot nota e...5 ai luat poate ca nu te-ai pregatit destul pentru a lua o nota mai mare. Dar ca sa incerci sa gasesti metode in a le zice in alte moduri parintilor despre notele de la scoala nu`i o solutie buna. Acum depinde si cum ai mai procedat cand ai mai luat si alte note mici. Succes!