| Anonimity a întrebat:

Vineri am a doua proba practica la Dinu Lipatti.Aceasta proba este o compozitie.Problema mea este ca nu prea stiu ce este o compozitie...Compozitia trebuie sa aiba neaparat personaje? In compozitie se poate incadra si peisajul?
Astept raspuns urgent!
DAU FUNDA CELUI MAI BUN RASPUNS

Răspuns Câştigător
| natalin17 a răspuns:

Compozitie inseam cate ceva din fiecare. de exemplu da ca ai facut un desen in care este un om un peisaj de iarna o masina este compozitie. daca ai doar peisaj nu mai este compozitie

1 răspuns:
| natalin17 a răspuns:

Ma bucur ca ti-am fost de ajutor