| Mita27 a întrebat:

Vreau sa dau la Facultatea de Asistenta sociala si Sociologie din Bucu iar pentru aceasta am nevoie de un eseu motivational. Stiu in mare despre ce pot scrie dar as vrea un model care se pliaza pentru aceasta facultate. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Imi doresc sa dau la aceasta facultate pentru ca as putea sa ii ajut pe cei care au cea mai mare nevoie. Cu alte cuvinte consider ca sunt persoana potrivita pentru meseria aceasta. Facultatea aceasta mi-ar putea oferi posibilitate sa acumulez experienta de la profesionisti ca mai apoi sa fac si eu parte din aceasta categorie. Dar nu numai despre asta este vorba. Imi doresc sa urmez aceasta facultate pentru ca ceva din mine imi spune ca asta este drumul pe care trebuie sa merg. Vreau sa fac lumea un loc mai bun. Cred ca pot sa ajut Romania sa fie mai respectata si alte bla bla bla-uri de acest gen. Sper ca te-am ajutat Mita.

| Mita27 explică (pentru VALCUANDREI1994):

Mersi, stai sa vedem ce raspunsuri mai primesc.

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru Mita27):

Desigur. Iti doresc o noapte faina de tot.