| Anonim_4683 a întrebat:

Bunaa! Trebuie sa invat franceza vorbita in Quebec, ori daca nu cea literara vorbita in Franta. Imi puteti da un site care sa ma ajute? Mentionez ca am nevoie de conversatie si mai putin gramatica. Nu stiu sa scriu si sa citesc stiu putin. [Facusem germana la scoala]big grin mersi mult TPU :*:* [fundd`]

P. S. ceva expresii uzuale etc.

Răspuns Câştigător
| Mihaitsa22 a răspuns:

Site nu stiu dar iti recomand ori un ghid de conversatie, care il gasesti la orice librarie si te costa pana in 10 lei sau''Franceza in 3 pasi simplii''de la Editura Teora. E foarte practica, si inveti formulele esentiale pentru o conversatie acceptabila.Succes:*

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat