| mirellla_8463 a întrebat:

Bunaaa! am terminat clasa a 8a si imi este frica ca nu o sa intru cu media de admitere de 8.50 la profilul ales, anume stiinte ale naturii unde media cea mai mica este de 7.07. si imi este ca sunt prea multi copii care vor acelasi profil si care au media mai mare dect mine :-s... oare o sa intru?straight face

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Oricum, ai medie mult mai mare decat aia cu care s-a intrat anul trecut. Si, pe urma, n-o fi o singura clasa de stiinte ale naturii. De obicei, sunt mai multe licee care au astfel de clase. Daca iti faci cum trebuie optiunile, ai sanse mari sa intri la una dintre ele.

| MMihai a răspuns:

Și dacă ai să faci Mate- info o să mori?

| Ramonaaaa a răspuns:

Ai media de admitere 8.50 si tu crezi ca nu o sa intri la un profil de 7.07?
Logic ca vei intra ba chiar printre primii.Bafta:*

| Alyra a răspuns:

Bună! Eu zic că ai şanse să intri. Adică...tu ai 8, 50(o medie destul de bună ) Cu media asta ai avea şanse să intri şi la mate-info(bine...în oraşul meu cel puţin). Cea mai mică medie a fost 7, 07. Păi asta e cu mai mult de 1 punct sub a ta. Spui că mai vor mulţi cu medii mai mari ca tine să intre aici? Nu ştiu dacă să te cred sau nu. Majoritatea celor cu medii mai mari ca tine se duc la uman sau la mate-info. Mai verifică odată şi mai uită-te şi pe ce loc eşti. N-ai media mică!
Cum am mai spus odată:eu consider că ai şanse să intri. 90% intri.
Succes! Sper să reuşeşti!

| Maya_3468 a răspuns:

Intri sigur! Iti garantez eu!

| MissLaura a răspuns:

Eu cred ca o sa intrii.Eu de exemplu am media 9, 44 si se intra cu 8, 95 la profilul Stiinte Sociale, si acolo vreau sa merg, dar nu iti fa griji din cauza ca am inteles ca anul asta au fost note cam mici la examene asa ca te ingrijorezi degeaba...eu cred ca o sa intrii! Iti tin pumnii!winkingtongue

| oxannabelle a răspuns:

Poi acum conteaza si alegerea ta.happy
nici o problema.no sa fi chiar tu ultima
Daca iti doresti asa de tare sa intri la profilul stiinte ale naturii poti sa intri happy
Bft la liceuwinking

| Diana_9123 a răspuns:

Buna. Foarte putin probabil sa nu intri. Nu cred ca e posibil sa creasca atat de mult de la un an la altul. Nu-ți mai face probleme. Mai mult ca sigur, o sa intri unde-ti doresti.