| Ariel21 a întrebat:

Bunaaa! De astazi incep maratonul examenelor( tezele la romana, engleza si mate+ un concurs foarte important la module( contabilitate, economie si calitate)) si is super stresata si agitata caci vreau ca totul sa fie bine. Nu vreau sa imi stric mediile si nici sa ma fac de ras la concurs( am locul intai la faza scolara...deci profesorii au asteptari de la mine). Ce sa fac pentru a scapa de stres si intr-un fel de emotii? Voi cum procedati in momentele de genul ăsta?
Merci! :*

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai daca esti pregatita nu are rost sa te stresezi. Indiferent de rezultate, important e pentru tine sa stii ca esti pregatita si ca in viitor munca depusa acum iti va folosi. Notele de la examene sunt fix NIMIC. Majoritatea celor pe care i-am cunoscut si au ajuns cu adevarat SUS au fost mediocri ca si note in liceu-facultate, dar fie i-au lasat consternati pe profi la ce proiecte de licenta au avut, fie au trecut ca gisca prin apa si de licenta/facultate dar s-au concentrat profesional pe ceva ce le-a placut cu adevarat si, cum ziceam, au ajuns SUS ulterior. Mizeria cu note/examene/diplome e utila in majoritatea cazurilor doar daca esti o lepra care vrea sa se angajeze intr-un loc caldut la stat unde sa nu faca nimic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ești bine pregătită, nu ai de ce să fi stresată, totul o să fie bine iar eu îți țin pumnii strânși și îți doresc baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca au asteptari de la tine nu esti obligata sa iei cea mai buna nota.
Bafta!

| Ariel21 explică:

De asta o să se ocupe colegul meu cu care merg la concurs laughing