| giagianina a întrebat:

Bunaaa!
E urgent! Cine imi face o scurata scurta antiteza intre Lenin si Stalin
Deci sa imi ziceti cum era Lenin si in antiteza Stalin

Răspuns Câştigător
| PokemonPew a răspuns:

Tinerii comunişti ruşi au mărşăluit ieri în Piaţa Roşie, în semn de omagiu la aniversarea a 140 de ani de la naşterea lui Lenin. Nici Stalin nu a fost uitat, el fiind prezent pe pancartele demonstranţilor. Şi nu doar Rusia este nostalgică după „liderul proletariatului mondial".
Lenin, fondatorul URSS, şi Stalin, urma­şul său, continuă să fie aniversaţi în Rusia, chiar dacă acum comunismul se află, oficial, în opoziţie. Totuşi, partidele comuniste constituie încă o influentă forţă politică în Federaţia rusă, dar şi în cele mai dezvoltate state ale lumii, printre care Franţa şi Japonia, diverse astfel de facţiuni manifestând ieri în memoria lui Lenin, la cea de-a 140-a aniversare. Potrivit Novaia Izvestia, comuniştii francezi, la fel ca şi cei din alte state ale Europei occidentale, folosesc imaginea lui Lenin în calitatea sa de revoluţionar, evidenţiind meritele practice ale ideilor sale - ziua de lucru de opt ore, dreptul naţiunii la autodeterminare - şi recunoscând totuşi că activitatea nu i-a fost lipsită de erori. funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru PokemonPew):

Asta e pentru tine antiteza?

copy/paste din care n-ai inteles nimic?

ce copii idioti laughing

1 răspuns: