| Rikky a întrebat:

Ce lectura de cls. a vi-a recomandati pentru a face antiteza personajelor?
FUNDA! FUNDA! FUNDA! URGENT!

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

.cred ca doua loturi de caragiale!

3 răspunsuri:
| kkkkkkkkkkkkk a răspuns:

Pai noi am facut-o pe lectura "Sobieski si romanii", am carecterizat armata lui Sobieski si cei 18 plaiesi care au aparat cetatea

| Kanpeki a răspuns:

In clasa a sasea am invatat balada populara si am citit Toma Alimos si acum in clasa a saptea am invatat balada culta si am citit Pasa Hassan. La amandoua lecturi am facut antiteza personajelor. happy

| roberta_9285 a răspuns:

Toma alimos