| Ionutz_Minga_1993 a întrebat:

Bunaseara, ma numesc Minga Ionut, am 16 ani si sunt curios in legatura cu un lucru. Sunt elev la un liceu din Constanta pe profil uman, bilingv engleza. Sunt clasa a 11a, si fiind foarte aproape de terminarea liceului, nu sunt sigur daca am facut o decizie inteleapta mergand la acest liceu. Desigur sunt pasionat de limba engleza, insa nu stiu daca asta vreau sa fac cu adevarat.
In scoala generala nu am apreciat stiintele exacte pentru ca nu mi-au fost prezentate intr-asa fel incat sa-mi placa, si nimic nu a fost aplicat prin experiment. Totusi, acum cred ca am o aiura pentru acestea o idee mai mult, asta din cauza cercetarilor pe care le-am facut personal, si chiar ideea inginerie m-a atras pe deplin.

Ce vreau sa aflu, credeti ca mai exista vreo sansa daca vreau sa aplic la Politehnica sau orice universitate pe profil tehnologic, daca am urmat profilul uman in liceu si sunt clasa a11a, matematica mea fiind precara? Poate prin meditatii?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La orice facultate de la politehnica se face matematica serioasa, nivel M1 si se continua materia de liceu, nu se reia nimic. e greu tare de la profil uman sa faci fata