| Andreeamaria555 a întrebat:

Hei, TPU! Sunt in clasa a 12-a, la profil uman, deci bacul il voi da la istorie, romana si logica. Eu pana in clasa a11a, semestrul 2, am fost la profil real, m-am transferat deoarece nu ma acomodasem cu stiintele exacte. Aici la uman, e ok, insa profesorul meu de istorie ne-a dat ca tema de realizat un eseu, despre un capitol pe care tocmai l am terminat, problema este ca eu nu stiu delocc sa fac eseuri! La real nu faceam asa ceva si nu stiu ce sa scriu! Lectiile le stiu, insa nu stiu cum sa le leg intre ele. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi, va rog?

1 răspuns:
| justanotheruser99 a răspuns:

Pai... O idee ar fi sa faci prima data conspectul lectiilor, iar mai apoi sa prezinti cele mai mari evenimente din anii respectivi.