| Mihhaela_2155 a întrebat:

BunaTPU.Imi poate spune cineva daca ma pot tranfera la sfarsitul semestrului acesta la alt liceu? Sunt la uman filo intensiv engleza invatamant de zi si vreau sa ma trasfer la real la mate info frecventa redusa.Se poate?sad

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

In principiu, dupa primul semestru de scoala te poti transfera unde vrei, numai sa fie de acord directorul si legea spune ca trebuie sa ai si media de admitere mai mare decat ultima medie cu care s-a intrat la profilul pe care-l vrei tu. Dar cum in ziua de azi, daca ai pile si bani de dat spaga, nu se mai respecta legile, atunci poti sa te muti oriunde. Bafta si un an bun!

2 răspunsuri:
| Cris_1378 a răspuns:

Vorbeste cu profesorii, ei o sa te ajute.Eu stiu ca trebuie sa dai niste diferente daca vrei sa te muti de la un profil la altul. Dai un fel de examen cu materia care se face la mate info