| Trnadafirroz a întrebat:

Ca sa devii un medic neonatolog trebuie sa inveti liceul + facultatea de medicina ( 6 ani ) si gata?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Liceu+facultate de medicina 6 ani + rezidentiat 4/5 ani

| SaDiCuL a răspuns:

Facultate + examen daca vr sa te faci baftawinking

| Trnadafirroz explică (pentru SaDiCuL):

Multumesc

| SaDiCuL a răspuns (pentru Trnadafirroz):

O fuditabig grin?

| Trnadafirroz explică (pentru SaDiCuL):

Daca imi raspunzi la intrebarea pe care i-am adresato lu melissaandra primesti funda, numai raspuns concret.

| melissaandra a răspuns:

Pai ca sa devii medic trebuie sa faci 6 ani facultate si trebuie sa treci examenul de admitere daca nu trebuie sa platesti iar dupa stai 5 ani pe langa un medic (ca un fel de practica) si o sa ai salariu prevazut in lege 700 lei iar dupa ce termini poti sa te perfectionezi si sa devii un medic bunn iar salariul tau o sa se mareasca plus ce iei pe langa dai funda?

| Trnadafirroz explică (pentru melissaandra):

Dar daca voi trece examenul de admitere nu va mai trebuie sa fac parctica 5 ani?