| anonim_4396 a întrebat:

Devii medic de familie doar dupa ce termini facultatea de medicina?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal.Functie de nota de la examenul de rezidentiat. Daca este mica, medicina de familie mai ramane.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa facultate dai examenul de rezidentiat, daca il iei faci 3 ani rezidentiatul si abia apoi iti dai examenul de medic de specialitate si poti deveni medic de familie

| neutrino a răspuns:

Nu.

| Kennedy97 a răspuns:

Deci,dupa ce ai absolvit facultatea de medicina,trebuie sa dai examenul de rezedentiat. Daca il iei, te numesti "medic rezident". Aici decizi daca vrei sa continui mai departe cu studiile, de exemplu sa lucrezi intr-un spital, sau sa ramai medic de familie, la dispensar.

| Marcus99 a răspuns:

Cred ca da