| thepurge9005 a întrebat:

Cam cat as lua la bac la romana daca as rezolva doar subiectul 1 si 2?

Răspuns Câştigător
| IubescRomânia a răspuns:

De ce să rezolvi doar subiectele 1 și 2? Ți-e lene să înveți? Vai, așa a ajuns țara asta: o țară de leneși și proști care se lasă călcați în picioare de jeguri americane. Degeaba s-au sacrificat strămoșii pe front... degeaba.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Baremul acordă șase zeci puncte. socotește tu mai departe

| PainTech a răspuns:

Maxim 7.

| isemilia a răspuns:

Maxim 7, dar nu garanteaza nimeni ca le faci perfect. Dar subiectul 3 ce are? Nu ar fu mai bine sa inveti si pentru ala?

| Feri5 a răspuns:

Mai mult de 6-7 nu cred că iei, și asta în condițiile în care ai scris totul "ca la carte", însă dacă ai uitat o virgulă în pod, atunci e posibil să pici.

| thepurge9005 explică (pentru Feri5):

Deci daca le-as face pe amandoua perfect, as lua 7?

| Feri5 a răspuns (pentru thepurge9005):

Este posibil, însă nu te baza pe asta. Mai bine pune mâna și repetă câteva eseuri pentru subiectul III. Nu e bine să lași nerezolvat un subiect întreg, chiar dacă nu-l știi. Și să știi că nu mai primești cele 14 puncte pentru redactare, ci doar 10 puncte din oficiu. Eu știu că n-ai cum să faci totul perfect, însă depinde de tine, de cum înveți.
Succes!

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru Feri5):

Sa repete cateva eseuri pentru s3? parca vezi ca-i pica fix cel care nu l-a invatat... eu sunt patit cu asta :/ mai degraba le repeta pe toate, cate putin din fiecare. Mai intai sa invete structura, sa citeasca poeziile si cartile( sau rezumatele in cel mai rau caz), dupa care in cele din urma sa citeasca si eseurile( numai ca depinde de unde si le ia...).

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Punctajul maxim pe care-l vei obtine in cazul asta va fi 7. Insa, ii aproape imposibil ca sa rezolvi s1 si s2 la perfectie... asa ca, daca te descurci bine la ambele, vei lua in jur de 6-6.50.

| sofiaaaa001 a răspuns:

Iti dai seama ca nimeni nu poate sa iti dea macar un raspuns aproximativ la ceea ce tocmai ai intrebat? conteaza daca ceea ce ai scris e corect, in primul rand. deci daca ai rezolva complet primele 2 subiecte, asta nu iti garanteaza ca vei primi punctajul maxim pentru acele subiecte daca sa zicem, toate raspunsurile tale au fost gresite sau partial corecte.

| Fashionista10 a răspuns:

Maxim 7