| Valentin122 a întrebat:

Cand apas tasta shift din stanga se pune "0",dar are si functia normala,de a scrie cu litere mari, iar cand apas tasta shift din dreapta se pune "q". Iar tastele Shift+a si Shift+1, care ar trebui sa fie A respectiv semnul exclamarii care nu am alta posibilitate de a-l face, la fel, nu merg

ajutati-ma

Dau funda

Răspuns Câştigător
| Admunssen a răspuns:

Depinde de pachetul lingvistic pe care l-ai lasat sa se instaleze dupa un Windows Update. In Regional Option si Keyboard (in Windows XP) sau Region and Language si Keyboard (in Win7, 8, 8.1), din Control Panel pot fi setate gresit. Revizuieste-le.