| Cezar_Stefan_1998_vXOm a întrebat:

Am o problema cu tastatura si nu stiu de la ce. Deci imi inverseaza tastele WASD cu sagetile "Sus" "Jos" "Stanga" "Dreapta" si nu stiu cum sa le fac inapoi. Practic eu cand apas tasta "A" se muta cursorul spre stanga. Cand apas sageata "Sus" imi scrie "W" si asa mai departe. Va rog ajutor!

2 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Imi poti spune mai exact la ce joc se intampla asta?

| Cezar_Stefan_1998_vXOm explică (pentru SiLaS):

Ta orice vreau sa scriu. Treaba asta s-a intamplat cand eram in CS:GO si a ramas A-ul "apasat" (d.p.d.v. virtual) si tot mergea spre stanga fara sa fac nimic. Am zis ca e de la joc si am iesit si am intrat iar dar facea la fel, ca mai apoi sa observ ca tastele WASD sunt inversate cu sagetile si cand vreau sa scriu pe Facebook sau oriunde.