| xxxSecretDiscretxxx a întrebat:

Cand e mai bine sa iti scrii temele si sa inveti seara sau dimineata? Funda+vot! argumentatibig grin

Răspuns Câştigător
| cooldreams a răspuns:

Depinde de preferinte. In mod normal, ar trebui sa lasi dimineata ce consideri mai greu, pentru ca seara esti mai oboist/a. De exemplu, mie mi se pare mai usor sa "invat", asa ca las mereu "invatatul" seara. Dimineata imi scriu lectiile, daca am chef desigur. Uneori mai fac si invers. Uneori le si combin. Depinde desigur si de timpul pe care-l ai la dispozitie, asa ca invata sa ti-l gestionezi cum trebuie pentru a putea termina de scris si invatat. Bafta!

7 răspunsuri:
| LetMeHelp a răspuns:

Buna seara! happy
Eu faceam asa:
Ieseam de la scoala si ma odihneam apoi ma uitam ce teme aveam. Daca aveam doar de scris ma trezeam dimineata la 8 si le incepeam (acum depinde si la ce ora intrii si cat iti ia sa te pregatesti), daca aveam si de invatat incepeam sa invat si mai repetam dimineata.

Iti doresc o seara minunata. happy

| SimionAlexandru a răspuns:

Depinde cand esti creativ. Eu de exemplu, sunt pasare de noapte big grin Ma concentrez mai bine pe timp de noapte, ma simt mai relaxat. Procedeaza cum te simti tu mai bine :-)

| NikolasXD a răspuns:

Dimineata crd

| alex500 a răspuns:

Daca inveti dupa-masa e mai bine sa citesti dimineata.

| Patrick0Star a răspuns:

Est dovedit ca ce mai bine retii noutati seara, dar nu trecut de 9:30. Adica e recomandat sa inveti pana in 9:30
dar cel mai mare randament pe care il da creierul este dimineata. deci cand vrei tu. eu una le fac dimineata, iar seara fiind deja obosita mai stau la pc si dupa dorm. De asemenea este recomandat sa nu te culci dupa 10:30-11

| cumvacumvacumvacumva a răspuns:

Depinde cind ai posibilitate dra e mai bine dimineata, deoarece dimineata ai mintea limpede si memorezi mai repede

| 02MiraBella25 a răspuns:

Păi depinde, dacă eşti dimineaţa sau după - masa la şcoală. Eu una [sunt după - masa la şcoală] învăţ dimineaţa şi seara îmi fac temele.