| Diana1998 a întrebat:

Care campie din Asia trece prin doua fluvii? Funda!laughing

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Cred că este vorba de cîmpia Mesopotamiei ( din Irak), străbătută de rîurile Tigru şi Eufrat.
Se poate considera corect şi răspunsul lui niku93, mai ales că etimonul alăturat întrebării indică faptul că poate fi vorba de o întrebare ...capcană.
Dar, ţinînd cont de stilul destul de agramat al majorităţii întrebărilor de pe acest site nu se mai poate pricepe exact cînd ar fi vorba de o glumă sau de o întrebare pusă la acest mod cu toată sinceritatea.
La urma urmei, puteţi să o judecaţi de pe ambele planuri.

1 răspuns:
| niku93 a răspuns:

Eu n-am auzit de ncio campie care trece printr-un fluviu...