| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune 2-3 fluvii din America De Nord si de Sud,Europa,Africa,Asia, Australia?puppy dog eyesfunditaaaa :*

Răspuns Câştigător
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

America de Nord : Mississippi in Golful Mexic,Sf. Laurentiu in Marea Labradorului,Colorado in Pacific,Potomac in Atlantic,Yukon in Oceanul Arctic.
America de Sud : Amazon,Parana.
In Europa : Dunarea,[al doilea]Volga[primul din europa],Rin.
In Africa: Nil, Zair,Niger.
In Asia : Yangtze, Fluviul Galben, Lena
In Australia : Murray[al doilea ca marime din Australia], Darling[cel mai mare], Daly.
Eu astea le-am cautat in graba pe Google, unele le mai stiam.
Sper sa nu fi gresit ceva
*-*

| WeLoveMusic a răspuns (pentru SimonaNicoletaღ):

Sunt bune

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru WeLoveMusic):

Ok. happy
*-*

| vLaD1110 a răspuns (pentru SimonaNicoletaღ):

Mersi muult! M-a ajutat si pe mine! xD