| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca este cea mai frumoasa limba straina? Argumente

Răspuns Câştigător
| UnOmGanditor a răspuns:

Spaniola e foarte flexibila si suna foarte bine. Accentul e de nedescris iar pronuntia e foarte incantatoare..cand vorbeste o spaniola te indragostesti pe loc de felul in care vorbeste.

17 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

Dupa parerea mea. limba franceza si limba italiana. Sunt melodioase, seamana mult cu limba romana si mi se pare ca au o tonalitate aparte. In sfarsit, asta e doar parerea mea.

| mgtow a răspuns:

Limba ruseasca, e amuzanta dar imi place si cum suna cand vorbesc intre ei.

| Raiden a răspuns:

Limba engleza britanica.

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pentru mine, cea mai frumoasa e engleza. Imi place si cum suna, si cum se citeste si tot.
O zi placuta!happy

| Rrrr a răspuns:

Mi-ar fi greu să spun care este cea mai frumoasă limbă din moment ce în unele limbi nu ştiu nici măcar un cuvânt (de exemplu chineză, turcă etc.)
Dacă vorbim de preferinţe.îmi place engleza, mai ales pentru că este o limbă de circulaţie.

| Laya a răspuns:

Dintre toate limbile pe care le-am invatat (7 la numar), imi place cel mai mult germana. De ce? Pentru ca toata lumea crede ca-i foarte grea, dar de fapt e o limba care se invata sistematic, care are o gramada de reguli si foarte multe exceptii, poate de asta-mi place atat de mult... si da, cred ca o alta limba la fel de frumoasa e chineza, pentru simplul fapt ca e total diferita de limbile europene... big grin

| єχcєєℓ a răspuns:

Limba romana este cea mai frumoasa! De ce? Poate credem ca in Romania e vai si amar si traiul e greu.Dar asta e tara noastra.Si limba natala ar trebui sa o iubim.Peste 60% din tariile lumii au o parere buna despre Romania.Mai ales americanii.In fine au o pararere buna despre muzica noastra.Ma uitam din intamplare pe youtube si am gasit varianta in engleza Akcent-Ti-am promis.Si la comentarii peste tot numai "I love this song!:XX","Best song!"etc..Nu doar din categoria muzica.Romania este tara noastra natala.Deci ar trebui sa o iubim.Si chiar imi este dor de vremurile cand se canta romanestesadNu ca astea de acum englezismele astea si manelesadTotusi..Romania dupa parerea mea este cea mai tare!happy

| anonim_4396 explică (pentru єχcєєℓ):

Ai mare dreptate in legatura cu muzica.Mie foarte dor de melodiile pure, romanesti de pe vremuri, cu versuri care intr-adevar iti ajungeau la suflet.Astazi muzica a devenit industrie, nu mai e nevoie de voce, primeaza imaginea cat mai ''cosmetizata''.

| PedoBarbie a răspuns:

Toate limbiile sunt frumoase.
Însă limba română pare cea mai frumoasă. De asemenea mie îmi plac limba engleză, limba franceză şi alte câteva limbii.
Pe curând!

| CryChristiAN a răspuns:

Francezabig grin. le francais est la langue de l'amour.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Spaniola e foarte frumoasa si melodioasa, si melodiile cu versuri in spaniola suna ff bine. engleza este de asmenea o limba furmoasa si usor de invatat dar o cam stie toata lumea si asta o face cam banala.

| diavolitadulce a răspuns:

Pai engleza este uşoară dar este o limba comuna ceea ce ii strica tot farmecul, aşa ca eu ma axez pe spaniola şi germana. germana inca nu am inceput sa o fac, voi incepe anul viitor deci nu iti pot da argumente momentan, iar spaniola am invatat.o de la telenovele şi acum ma descurc de minune la curs. este chiar frumoasa mai ales ca seaman cu romana si o declaratie de dragoste in spaniola nu se compara cu nimic altceva

| anonim_4396 explică (pentru diavolitadulce):

Intr-adevar spaniola e o limba superba, melodioasa.

| dydydeea a răspuns:

Cum erau si unele dintre celelalte raspunsuri, sunt de acord ca limba spaniola e cea mai frumoasa :X chiar imi place foarte mult

| Elizabethzutzu a răspuns:

Mie imi place foarte mult spaniola este melodioasa =)

| WinxSirenix a răspuns:

Eu as crede ca este germana.Pe langa toate tarile ea are o traditiebig grine Paste iti pui un cozonac (nu stiu cum se numeste)pe cap cu 10 lumanari in fiecare zi stingi una si cand se termina toate iti pui o dorinta.
Asta o stiu de la scoala.

| WinxSirenix a răspuns:

Intra pe
www.webkinz.ro