| TiTanS a întrebat:

Care din cele 3 limbi este mia usor de invatat: suedeza, norvegiana, finlandeza?

6 răspunsuri:
| kindness a răspuns:

Iti pot spune despre suedeza ca este o limba grea insa nu imposibila. Varului meu i-au trebuit 8 ani ca sa o invete la perfectie, insa nu a invatat chiar zii de zii happy oricum ar fi bine sa o inveti happy

| bunnylover537 a răspuns:

Toate trei is inrudite si poti vorbi relativ usor cu oricare nativ din cele trei tari daca stii una din limbi. din cate stiu, suedeza e mai simpla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa inveti o limba folositoare in viitor, invata chineza.o sa fie necesara mai mult decat engleza in viitor.

| diana121 a răspuns:

Pffff...pai eu cred ca suedeza e cea mai usoara dar si norvegiana este.happy

| Fluturel_Adrian_1998 a răspuns:

Daca stii suedeza, intelegi si norvegiana. Sunt cam acelasi lucru, doar putine diferente in scriere. Invat suedeza si inteleg si norvegiana. Finlandeza este mai indepartata, si nu seamana, desi se zice ca sunt inrudite. Recomand suedeza!

| alexe11 a răspuns:

Cea mai usoara este suedeza