| Roxett a întrebat:

Care dintre sectiile Facultatii de Matematica si Informatica este mai avantajoasa si ofera mai multe oportunitati de angajare? (cea de mate sau de info)

Răspuns Câştigător
| Anonymous1995 a răspuns:

Cu siguranta informatica, IT-isti se cauta acum peste tot, si aici dar si in strainatate, si salariul este unul destul de bun

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Informatica e baza, daca te tii de ea si ajungi sa lucrezi in afara esti boss.
La matematica cred ca vei ajunge cel mai probabil la catedra laughing

| Exilee a răspuns:

Ambele sunt respectabile. Pacat insa ca lumea nu mai stie sa aprecieze valoarea, sa pretuiasca ce e este frumos si util.