| NICKSOOO a întrebat:

Care dintre voi ati citit romanul "Rosu si negru" (ambele volume). V-a placut (romanul)? Cea mai rapida persoana care a citit ambele volume si imi spune cum este romanul primeste funda :X

Răspuns Câştigător
| Kittynika a răspuns:

Nu stiam ca Rosu Si Negru are doua volume.Eu am citit unul si era foarte consistent vreo 600 de pagini.
Este foarte interesanta povestea,l-am citit acum ceva timp nu mai stiu exact.Dar finalul, este tragic, nu ma asteptamstraight face

3 răspunsuri:
| NICKSOOO explică:

Mersi, Claudiu

| claudiu_4817 a răspuns:

De ****. stil balzacian cu un final cacacios. daca vrei ceva cu adevarat tare iti recomand:lorellei de ionel teodoreanu,martin eden de jack london(putin plictisitor dar frumos),intunecare de cezar petrescu,moartea delfinului de e. d. carpen, invitatie la vals de mihail drumes, Etc

| claudiu_4817 a răspuns:

Eu nu am citit doua volume(doar unul) julien sorel si doamna de rennal,,,,,,,,, pentru intrebare primesti nota 11(greu mai gasesti pe cineva in zilele noastre sa se intereseze de o carte. felicitari, cele bune, sanatatesi tot ce iti doresty chiar mi-a facut placere