| loving3112 a întrebat:

Care e diferenta dintre autorizata si acreditata?(in domeniul facultatilor).

1 răspuns:
| rebeca a răspuns:

O facultate autorizata inseamna ca poate functiona, ca institutie de invatamant, are dreptul de a pregati studenti iar la final primesti o adeverinta nu diploma si nu iti este recunoscuta, insa daca e acreditata diferenta e ca prin diploma de licenta pe care o primesti la final ai dreptul de a exercita meseria in domeniul respectiv, iti este recunoscuta de catre stat.