| Idc12345 a întrebat:

Care e diferenta dintre stiinte ale naturii si mate-info?(ma refer la numarul de ore la majoritatea materiilor )

Răspuns Câştigător
| Crizzy a răspuns:

Mate-Info=Mate,Info si Fizica pana nu mai poti.
Stiinte ale naturii=Chimie si biologie f multa.

De la Mate-Info poti sa devii programator si sa ajungi la Microsoft
De la Stiinte ale Naturii poti sa devii medica, asisten, farmacist etc... cam tot ce are legatura cu spitalele.

Funda? big grin

2 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

La stiinte ale naturii accentul se pune pe biologie si chimie(cel putin 3-4 ore pe saptaman), pe cand la mate-info se fac cate 4 ore pe saptamana de matematica si informatica.

| AlisPretty a răspuns:

La mate info faci 4 ore de matematica si 4 de informatica (programare) si doua ore din chime si biologie. La stiintele naturii s-ar putea sa faci doar doua ore de informatica (TIC- adica sa folosesti calculatorul) si mai multe ore de chimie si biologie.