| RafaellaElla a întrebat:

Mate-Info sau Stiinte Ale Naturii? Si de ce?

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Iti place informatica? Mate-info.
Nu? Stiinte ale naturii

| Nirvanaaa a răspuns:

Eu termin Stiinte si iti zic ca mi-a placut.Mi-a placut matematica, dar imi placea si partea de literatura, istorie.Bine,am mers si pentru ca imi placea cel mai mult biologia.In orice caz, aici e un echilibru. Faci info doi ani, o ora si e bine.Practic faci de toate. Daca nu esti mare fan info iti va fi greu pe mate info.Asa macar la stiinte scapi dupa doi ani si nici nu e cine stie ce.

| zuppyby a răspuns:

Eu sunt la mate-info si nu e chiar greu ...cred ca la stiinte ar fi mai complicat. La stiinte faci o ora de info pe sapt. iar la mate-info faci 4 pe sapt. La stiinte faci 3 ore de bio iar la mate-info faci 2 ...si mai sunt multe diferente. Eu, cand am completat fisa cu codurile dorite am pus toate profilurile de la acel liceu pentru imi doream sa intru acolo si prima varianta era mate-info si apoi stiinte ale naturii. Sincer acum nu-mi pare rau ca am intrat la prima optiune.