| Mastan_Razvan_1990 a întrebat:

Care e diferenţa între Isus şi Dumnezeu?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este fiu și tată.
Pa, pa.

| aladinbeci a răspuns:

Dumnezeu este sub forma Sfintei Treimi, adica Tatal, Fiul si Sfantul Duh. Iisus Christos este Fiul lui Dumnezeu, deci este Fiul care apare in Sfanta Treime.

| WhiteLife a răspuns:

Diferenta intre Domnul Isus si Dumnezeu este faptul ca Isus este Fiul lui Dumnezeu, asa cum diferenta intre mine si tatal meu, chiar daca facem parte din aceeasi familie si avem acelasi nume este faptul ca eu sunt fiica lui, iar el imi este tata.

| Chøço a răspuns:

Iisus este fiul lui Dumnezeu, iar Dumnezeu este creatorul nostru si a tuturor lucrurilor. happy

| Mastan_Razvan_1990 explică:

Şi cu ce vă ajută pe voi dacă ştiţi că unul e tatăl şi altui e fiul?

Ce înseamnă de fapt asta pentru voi?

Faptul că-mi repetaţi ce aţi auzit, că unul e tată şi altul e fiul, nu-mi dă senzaţia că înţelegeţi ce spuneţi. Şi nici eu nu înţeleg răspunsurile.

Vreau să ştiu ce diferenţă face pentru mine dacă ştiu ca unul e tatăl şi altul e fiul.