| maria_4222 a întrebat:

Care e trebuie asta cu admiterea la liceu? cum adica? nu inteleg. dam examen l un liceu carel alegem noi si daca il lual intram la el iar daca nu incerk l altu? examenul se da la mate si la romana dar se mai da si la geografie sau istorie? hellp me... dau fundita:-D

1 răspuns:
| nexa a răspuns:

Te pune sa alegi mai multe licee din judetul tau [vreo 25 credbig grin sh trebuie sa ai media mai mare sau egala cu media de la liceele resp pe care le-ai ales] parca acum e faza aia cu tezele[romana, mate, geogra sau istorie:]... eu cand am dat a fost test de capacitatebig grin