| alecsStar a întrebat:

Care este alintul la porumb? este porumbel? stiu ca este stupida intrebarea dar sunt curios

Răspuns Câştigător
| Teuta8941 a răspuns:

Porumbel, porumbut, pomburel,, porumbici, porumbica laughing)

2 răspunsuri:
| 2ochicaprui a răspuns:

Si eu m-am gandit odata la diminutivul astatongue Daca nu merge cu terminatia "el", incearca altele, nu numai la cuvantul asta, ci si la altele. Ar suna interesant "porumbas" sau "porumbic". Sunt doar niste idei, nicidecum realitatea gramaticatongue Omul e liber sa incerce cat traiestehee hee

| Veronica15 a răspuns:

Nu exita niciun alint pentru cuvantul porumb. funda?