| Areddo a întrebat:

Care este cea mai usoara postliceala? Spuneti-mi va rog si mie un profil de postliceala mai usor,mai accesibil mai abordabil fiindca nu mai am randament intelectual mare ca altadata,va rog frumos, dau funda. Dintre toate tipurile de postliceala care este cea mai usoara/accesibila?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Faci un curs de alimentatie: bucatar-cofetar-patiser.
Sunt meserii cautate si bine platite (daca inveti bine meseria si esti bun).

De mancare este nevoie in permanenta. Chiar daca nu vei lucra in domeniu, iti vei putea delecta familia si prietenii cu surprize gastronomice.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai mai fi in stare sa faci 3 ani de scoala, practica, invatat pentru examene, teze samd?
Pentru ca, asta inseamna o postliceala.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Violleta2022):

Eh, am văzut eu "elevi" la postliceala sanitara (in București) care se duceau de 2 ori pe luna pe la cursuri și puțin la practica, deci nu e niciun stres. Ideea e ca acei asistenți medicali vor începe sa lucreze pe un post (câștigat cu pile și șpagă, evident) intr-un spital cu pacienți, ma întreb cine are curaj sa se lase pe mâna lor...