| Ramo137 a întrebat:

Care este cel mai puternic muschi din corpul uman?
cine stie primul ii dau fundita
R: il dau la sfarsit

Răspuns Câştigător
| Rrrr a răspuns:

Limbahappy

10 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Cel mai puternic muschi din corpul uman este muschiul maseter, (cel care intervine in principal in masticatie dar si in vorbire)

O seara placutahappy

| NickiMinaj a răspuns:

Limba e organ musculos, nu muschi ca atare( nu prea are rol in locomotie). Era maseterwinking Cel putin asa "zice" cartili mele.

| jvEcu a răspuns:

Limba este cel mai puternic muschi.

| ktalyn178 a răspuns:

Limba!:p

| Andrrraaa a răspuns:

Cel mai puternic muschi din corpul uman este muschiul maseter, (cel care intervine in principal in masticatie dar si in vorbire)Modul in care se poate evalua "puterea" unui muschi este raportul intre forta dezvoltata pe unitatea de suprafata a sectiunii transversale a muschiului. Astfel un atlet cu un biceps antrenat si voluminos nu va dezvolta niciodata aceiasi forta raportata la unitatea de suprafata a sectiunii sale transversale asa cum face micutul muschi maseter.
funditabatting eyelashes?

| Ramo137 explică:

Era limba, fundita a castigat-o Roxana pentru. ca a fost prima care a raspuns

| Krosom a răspuns (pentru Ramo137):

Stiu ca este o intrebare veche de 4 ani, dar, limba este un organ de simt, nu un muschi. Muschiul maseter este cel mai puternic...

| Alexandra_4329 a răspuns:

Muschiul maseter
nu stiu daca este cel mai puternic, dar este cel mai des folosit

| anonim007 a răspuns:

Muschiul inimiwinking

| alexica7 a răspuns:

Cel mai puternic muschi este limba.