| XPissyeX a întrebat:

Care este diferenta dintre future tense simple si future tense countiniuous.Multumesc.

3 răspunsuri:
| alin334 a răspuns:

Deci future tense simple se intampla atunci, iar cel continiuous se intampla in momentul vorbirii dar si dupa, asa stiu thinking

| mixxjim a răspuns:

Gasesti diferenta aici http://www.marplo.net/engleza/gramatica, la pct. 15, si tot restul gramaticii, daca mai ai si alte nelamuriri

| annonnimusa a răspuns:

Future tense simple= trecut simplu; future tense continuous= trecut continuu

Întrebări recente