| chiarnustiucenumeasputeasapunayy a întrebat:

Care este diferenta dintre mate-info intensiv si mate-info bilingv? Care este mai greu?

1 răspuns:
| Ara997 a răspuns:

Fiecare scoala are cateva ore pe saptamana alocate pentru diverse "specializari"
lamate info intensiv info cele 2, 3, 4 ore pe sapamana se va face informatica (serioasa)
la m.i. biling se va face engleza si cultura si civilizatie(serioasa)
acum depinde a doa oferta este pentru cei care se gandec sa faca facultatea in occident. daca vrei sa urmezi cursurile unei facultati in tara semerita mai mult intensiv info pentru de acolo poti sa te indrepti catre fac de IT. evident este mai greu inteniv info in sennsul ca sa nu coparam engleza cu informatica de performanta. dar si un it-is este muul mai bine platit decat un. cunoscator de culturi si civilizatii