| Daniel97 a întrebat:

Salut tuturor! Sunt in clasa a VIII-a si vreau sa dau la mate-info dar nu ma pot hotara intre bilingv si intensiv as vrea sa stiu care este diferenta si cam ce ore si cate se fac pe saptamana la fiecare sau as putea alege mate-info simplu, imi e greu sa ma decid.

2 răspunsuri:
| Alexalice10 a răspuns:

La mate info intensiv se fac mai multe ore de englezza decât la mate info simplu. La bilingv este la fel, dar in plus se fac istoria si geografia in engleză sau franceza(limba pe care o alegi tu)

| blondinalaura a răspuns:

Buna. eoo sunt in clasa a IX-a sunt la mate-info intensiv engleza. la acest profil faci 4 ore de engleza pe saptamana iar la mate-info intensiv info faci doar 2 sau 3... orarul este cam asa: luni pana la 3, marti pana la 2, miercuri pana la 2, joi pana la 2 iar vineri pana la trei. dai 5 teze: info,mate, romana, engleza si optional intre:bio, fizica si chimie:X nu e ft greu:X sper ca te'am ajutatbatting eyelashes