| anonim_4396 a întrebat:

Care este esfectul parintilor asupra copilului?
dau funda D

1 răspuns:
| pavdany92 a răspuns:

Pai avand in vedere faptul ca parintii te cresc si te educa in cea mai mare parte, acestia au cel mai important efect asupra copiilor, dar acesta difera de la parinte la parinte
un mic exemplu am doi vecini unul cu o fetita si unu cu un baiat, cei cu fetita sau ocupat de ea si au stiut ce sa faca si cand sa spuna nu iar acum este un copil de nota 10(politicos, respectos etc), pe cand celalalt pe scurt e un mic nesimtit big grin