| KaRioKa a întrebat:

Care este mai grea: Botanica sau Anatomia?

7 răspunsuri:
| AndreyIstetul a răspuns:

Buna. Din experienta proprie, mie mi-au placut amandoua. Anul acesta fac ecologie.
Totusi, ca sa-ti raspund, anatomia este mai grea. Gandeste-te putin, botanica se face in a V-a si anatomia animalelor in a VI-a si a oamenilor in a VII-a.

| 93Anna93 a răspuns:

Depinde de fiecare persoana in parte. Mie mi-a placut mai mult botanica, dar sunt oameni carora nu le-a placut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anatomia, bine ca am scapat de ea acum fac genetica.

| NbhdDaughter a răspuns:

Amandoua sunt interesante.Dar desi anatomia este mai frumoasa, este si mai grea...

| Ioanaa17 a răspuns:

Sincer. Botanica este super simpla happy. Intra V se invata laughing. Nu a fost usoara deloc. Am avut un profesor care preda 5 pagini in'loc de 2. straight face.
La Anatomie o sa fie foarte dificil deorece se invata multe cuvinte noi. Si depinde de profesor... Daca e normal, la lectie iti preda 2-3 pagini... Daca nu 5-6. happy.
Deci...

Anatomia e mai grea. happy
Dar inveti mai multe lucruri acolo. big grin. Te cunosti pe tine insuti!

P.s. Daca treci intra V. ( o sa faci botanica ) apoi urmeaza intra VI zoologia. si apoi intra VII Anatomia.happy

Bafta!

| broasca10 a răspuns:

Dupa parerea mea cred ca anatomia este.

| vlacan a răspuns:

Anatomia! big grin