| Amiiii69 a întrebat:

Este grea materia de clasa a VII-a? Nu ma gandesc ca vine anatomia si o sa-mi bat joc. Am auzit ca e cea mai grea anatomia! Este adevarat? Da-ti-mi niste sfaturi pentru a VII-a! Mersii

Răspuns Câştigător
| luck96 a răspuns:

Nu-i adevarat, anatomia poate suna mai nou dar nu faci cine stie ce lucruri pe care nu o sa le poti intelege, faci intra 7a materia de inceput, lucruri elementare putin aprofundate, intra 8a le aprofundezi de tot. Eu zic sa fi atent/a la chimie, ca daca nu o iei in serios intra 8a o sa fi nevoit sa inveti pe de rost ca sa iei note bune, caci o sa te uiti la tabla si o sa te gandesti "da cand am facut noi astea?", acolo e ceva mai greu, dar nu imposibil.Si deja dintra 7a faci chestii mai serioase la mate care daca nu le prinzi intra 8a cand le complici no sa intelegi nimic iar examenul nu o sa fie prea usor.

1 răspuns:
| мαяιє a răspuns:

Clasa a VII-a este intr-adevar grea dar din alte puncte de vedere anyway ..anatomia nu este chiar asa grea adica stii si tu niste chestii despre corpul uman, nu? Singurele materii care iti vor da dureri de cap in aVII-a sunt chimia si matematica dar daca esti atenta in clasa si inveti totul o sa fie mult mai usor decat pare. happy