| anonim_4396 a întrebat:

Care este numarul de specii de plante si animale din Brasov? Cate plante si cate animale?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

1532 specii de plante si 295 specii de vietuitoare (am pus la socoteala si pasaretul, si gandacii).

| anonim_4396 explică (pentru ardnaxur1961):

In Romania, in total, sunt 3700 de specii de plante si 33972 specii de animale, deci eu as spune ca sunt invers (1532 de specii de animale si 295 specii de plante). Oricum, multumesc pentru ca fara ajutorul tau nu as fi putut nici macar sa aproximez un numar de specii.

3 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Http://www.anpm.ro/......ritate.pdf sper ca ti-am fost de folos :D

| anonim_4396 explică (pentru kar1GaNNN):

Merci de link imi e util, dar eu cautam informatia exacta.