| platinca2000 a întrebat:

Care este scopul vieti pe pamint

8 răspunsuri:
| laura_8904 a răspuns:

Daca ai spus viata pe pamant inseamna ca tu crezi si intr-o alta viata dupa aceasta.ca raspuns scopul ti-l faci tu nimeni nu iti poate spune ce sa faci cu viata ta.(ai grija ai cam multe greseli de gramatica)

| Anonim_1678 a răspuns:

Wow... eu cred ca scopul ar fi inmultirea, si mantuirea ca dupa ce mori nu mai ai ce face zici bye bye la lume, si ar fi cel mai indicat sa fi foarte credincios. Deci scopul ar fi inmultirea, credinta, imbunatatirea pamantului si a societatii daca se poate, si dupa, daca faci toate astea si esti un om de treaba, next level, in Rai...

| Clara_6276 a răspuns:

Să ai un job stabil, care să-ţi placă, o persoană lângă tine, pe care să o iubeşti şi care să te iubească, pentru care să faci totul numai ca să fie fericită, o persoană cu care să întemeiezi o familie, să ai un trai decent, în care ţie şi familiei tale să nu-i lipsească nimic.

| imDani a răspuns:

Acela de a cerceta. cum cercetezi!? punandu-ti intrebari... Pentru inceput iti sugerez sa "cercetezi" ceva carti de limba romana, intre timp ai sa prinzi si ideea cu scopul vietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze, eu sunt de acord cu filosoful Emil Cioran.
"Viaţa nu numai că n-are niciun sens, dar nici nu poate avea unul."

| carpediem a răspuns:

Viata pe pamant e o manifestare, nu un scop. E fara scop daca vrei. De ce crezi ca ar avea vreun scop.

| toxik_9386 a răspuns:

Inmultirea,iubirea aproapelui.

| Psihotika a răspuns:

"Dragostea"! Bine, glumesc...acum scopul vietii pe pamant e "distrugerea"! smug