| Diavolulestefemeie a întrebat:

Care este scopul vieti umane?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cercetarea ei prin diferite metode convenționale sau nu, prin legile scrise și cele nescrise, căutarea elixirului tinereții, "protecția" sănătății prin armaghedonul industriei farmaceutice, "fabricarea" unor boli incurabile pentru a duce la "genocidul" uman, etc. dar și sentimentul de iubire care fiecare om în viață îl cunoaște mai mult sau mai puțin.
Viața rămâne, omul se duce.
Pa, pa.

7 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Popularea si transformarea planetei, pentru moment. Cand gresim, sunt legi universale care sa ne aduca inapoi pe curent. Ca individ, fiecare "construieste" pe mai multe planuri in cursul vietii lui de zi cu zi. Astfel, lumea de azi e diferita de cea de ieri si de cea de maine. Fara oameni ar fi fost altfel lucrurile. De aia existam, ca sa fie totul asa cum este. Ai inauntru un ghid numit constiinta pe care-l poti consulta in luarea deciziilor. Daca-l asculti si esti sincer iti e mai usor.

| Cosminovici18 a răspuns:

Din pdv al preotului din focsani Scopul in viata este de a dezgropa proaspetele cadavre Si a avea nopti de amor romantic la lumina luni pline. Iar din punctul meu de vedere exista doua cuvinte ce descriu temporalul scop al vieti actuale,, Supravietuire si Reproducere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata umana nu are un anumit scop.

| Originalone a răspuns:

Daca nu iubesti si traiesti cu adevarat.
Atunci nu are rost viata.
Iti tragi un glont in cap sa nu mai regreti.

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Suferim ca prostii si dupa murim. practic niciun scop

| alecsa91 a răspuns:

Care este scopul scolii? sa ne invete sa scriem corect! vietii, nu vieti!

| Diavolulestefemeie explică (pentru alecsa91):

Da mersi ca m-ai corectat. o_O