| Oleg20 a întrebat:

Care este scopul lui Dumnezeu cu privire la pamint?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa rada de crestini, evrei, mulsulmani cum fiecare se crede religia nr 1

| zurick a răspuns:

Sa-i faca pe oameni sa-i urmeze calea

| sublime89 a răspuns:

Esti din Republica Moldova? Macar atat puteai sa inveti de la sovietici, ca nu exista zei.

| iurii75 a răspuns:

Este dezvăluit la geneza, la crearea primilor oameni. Oamenii Să populeze pămîntul şi să se bucure de viaţă veşnică în condiţii paradiziace. Scop care va fi dus la împlinire în pofida răzvrătirii din Eden.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru iurii75):

Ok, neam inmultit am populat pamantul, ce urmeaza acum? daca asta e marele scot a lui barbos, o puteam face mai bine ca el, fara sa am cunoastere lui nelimitata, e cam amator,

| iurii75 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Ţi-a rămas să încerci să nu dai ortul popii.

| Maxim96 a răspuns:

Sa fie un loc minunat unde va domni pacea si linistea!