| axeldavid a întrebat:

Care-i treaba cu nuttela?

20 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Mie imi place love struck

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Trebuie vanduta

| Crucified a răspuns:

Mi se pare o porcarie.

| TheStory a răspuns:

Este buna.Altceva?

Răspuns utilizator avertizat
| qMisaki a răspuns:

Nutella (pronunția cuvântului italian: [nutɛlla]; / nʌtɛlə / sau / Nu ː tɛlə /) este numele de marca al unei diferențe alune ciocolata [1] Nutella, fabricat de compania italiana Ferrero, a fost introdus pe piață în 1963..Reteta a fost dezvoltat de la o răspândire mai devreme Ferrero lansat în 1944. Nutella este acum vândute în peste 75 de țări.
O reteta mai în vârstă, Gianduja, a fost un amestec care conține aproximativ pastă de alune 71, 5% și 19, 5% de ciocolată. Acesta a fost dezvoltat în Piemont, Italia, după ce impozitele pe boabe de cacao împiedicat producerea și distribuția de ciocolată convenționale. [2]
Pietro Ferrero, care a deținut o brutărie din Alba, în cartierul Langhe Piemont, o zonă cunoscută pentru producția de alune de pădure, vândut un lot inițial de 300 de kilograme (660 lb) de "Pasta Gianduja" în 1946. Aceasta a fost inițial un bloc solid, dar Ferrero a început să vândă o versiune de cremă în 1951, ca "Supercrema". [3]
În 1963, fiul lui Michele Ferrero Ferrero restructurat Supercrema cu intenția de a comercializării în Europa. Compoziția sa a fost modificată și a fost redenumit "Nutella". Borcan de Nutella prima părăsit fabrica Ferrero din Alba, la 20 aprilie 1964.Produsul a fost un succes imediat și rămâne foarte popular.

Pe cuvintele mele: E bun-bun! laughing

| Fulbaster a răspuns:

Este o crema de Cacao (la propriu si la figurat), dule si e posibil sa fie plina de Euri (sau cum se-o zice) si de alte prostii. Sper ca te-am ajutat!

| xLove a răspuns:

Hmmm... E delicioasa!

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

Nutella.*
Îi o fiţă acum să băleşti când auzi "nutella", chiar de ai mâncat chiar de nu, îi "cul" acum să o ridici în slăvi, de parcă îi cel mai bun căcat evăr.
Să-mi bag în aştia de o tot pomenesc, au crescut cu unt pe pâine cu gem sau marmeladă şi acum s-au emancipat şi au dat-o pe Nutella...Marş.

| deepinlovewithyou a răspuns:

Nuttela este o crema de ciocolata cu alune, care toata lumea o adora, la fel si eu =p~.

| LiviuStefan a răspuns:

Nu am mancat, ciudatlaughing.
Sincer noi am crescut cu finetilaughing

| GoldVali a răspuns:

Se unge pe paine si se mananca. |Asta-i treaba.

| Căƚăʅιɳ a răspuns:

E delicioasa si face placere la masa
Ce vrei sa stii mai mult

| loveyouidiot a răspuns:

Nuttela e un fel de fita, dupa mine...e adevarat ca nu are un gust prea rau, dar eu am crescut cu Finetti asa ca...

| geoalina19 a răspuns:

Este ciocolata pe care poti sa o pui pe paine si este delicios, si ar fi bine sa incerci ca este foarte buna!

| sophie12helen a răspuns:

Te referi la crema aia dulce si delicioasa de ciocolata?♥Oamenii ii adora gustul puppy dog eyes

| axeldavid explică (pentru sophie12helen):

Scuze ca nu am explicat mai bine am vazut ca pe TPU nuttela este ca fuego sau chuck norris si nu stiam de ce.

| sophie12helen a răspuns (pentru axeldavid):

La intrebarea ta are cineva funda? puppy dog eyes

| Oridiu123 a răspuns:

E buna ma, mananca straight face